Loading...
Ekibimiz 2017-03-12T13:25:55+00:00
Ferdi Kibar, STK Master Kurucusu

Ferdi Kibar
Kurucu,
Dernek Danışmanı

0 533 735 2670
ferdikibar@stkmaster.com

1978 Sarıyer- İstanbul doğumlu olan Ferdi Kibar, Kabataş Ticaret Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra 1995’de bir mali müşavirlik bürosunda çalışmaya başladı. 22 yıldır bünyesinde bulunduğu bu büroda sivil toplum kuruluşları ve özellikle de dernekler hakkında uzmanlaştı.

Sektördeki ihtiyaç ve talepler doğrultusunda bir dernek danışmanlık firması kurmaya karar verdi. Böylece, Şubat 2016’da STK Master markası doğdu. Şu anda yaklaşık 70 derneğe danışmanlık hizmet veren Ferdi Kibar’ın portföyünde ayrıca vakıflar, federasyonlar ve okul aile birlikleri de bulunuyor.

Büyük bir sinemasever olan Ferdi Kibar, hobi olarak senaryo ve kitap yazma ile ilgileniyor. “Gölge Yiyen” adında bir kitabı da bulunuyor.

Sivil toplumda gönüllülük ve duygusal etkileşim kadar, profesyonel ve tarafsız yaklaşım da önemli. Akılcı olmayan adımların yaratacağı maddi ve manevi tahribatın önüne geçmek için en doğru yöntem, adım atmadan önce doğru kişilere doğru soruların sorulmasıdır.

Ferdi Kibar, STK Master

1984 Edirne – Uzunköprü doğumlu olan Murat Akbıyık, 2002 yılından bu yana İstanbul’da yaşıyor. İlk köy enstitülerinden olan Kepirtepe’deki lise eğitimden sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği okudu. Açıktan Halkla İlişkiler ve İşletme de okuyup Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında master yaptı. Halen Kadir Has Üniversitesi’nde İngilizce Okutmanı ve Dijital Öğrenme, Sosyal Medya ve Web Koordinatörü olarak görev yapıyor.

Ömrünün yarısını çeşitli gençlik kuruluşlarında projelerle içiçe geçirdi. Bizzat yönettiği onlarca projenin yanısıra ulusal ve uluslararası ortaklıklarla yüzlerce projenin hazırlanması ve gerçekleştirilmesi sürecinde aktif olarak bulundu. 20’den fazla projeye bilfiil katılarak 30’dan fazla ülkeye seyahat etti. Başta Avrupa Birliği hibe programları olmak üzere farklı proje fonları hakkında da bilgi-birikim sahibi olarak sivil toplumdaki aktif çalışmalarına gönüllü ve profesyonel olarak devam ediyor. Kurucusu olduğu YOUTHART Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği’nin başkanlığını yapıyor ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif görevler üstleniyor.

Hayat bir projedir.

Murat Akbıyık, STK Master
Ferdi Kibar, STK Master Kurucusu

Murat Akbıyık
Proje Danışmanı
Ferdi Kibar, STK Master Kurucusu

Erhan Ongun
Kaynak Geliştirme Danışmanı

0 533 644 4885
erhanongun@stkmaster.com

1958 Isparta doğumlu olan Erhan Ongun İstanbul’da yaşamaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Otosan’da görev yaptı. Daha sonra ticaret yapmaya karar verdi. Kayak-tenis malzemesi ithalatı ve sonrasında tekstil imalat ve ihracatı ile ilgilendi. Ardından, nano teknoloji ve üretim tekniklerini içinde barındıran Türkiye’nin önemli bir araştırma merkezinde üst düzey yöneticilik yaptı.

İlerleyen zamanda bir dönüşüm yaparak çalışma hayatının yönünü sivil toplum kuruluşlarına çevirdi ve birçok sivil toplum kuruluşunda üst düzey yöneticilik yaptı.

Erhan Ongun’un profesyonel olarak STK dünyasına kattığı artı değer dışında, bireysel olarak da birçok derneğe üyeliği ve desteği bulunmaktadır.

STK’lar ile çalışmak hayatımı 180 derece değiştirdi, çünkü değişimi, iletişimi  ve gelişimi kendime hep yol haritası yaptım.

Erhan Ongun, STK Master

1980 Isparta doğumlu Ahu Yularcı Recelar, 1998 yılından bu yana İstanbul’da yaşıyor.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar reklam sektöründe kamera arkasında çalıştı.  2005-2008 yılları arasında yürüttüğü masaüstü animasyon reklam yapımcılığı görevinden sonra marka tarafında çalışmaya başladı. Sırasıyla Best FM, Doğan Grubu Radyoları, Simfer Ankastre, Ufo İnfrared’de halkla ilişkiler, kurumsal iletişim, pazarlama konularında yöneticilik yaptı.

2014 yılında İletişim Cini Reklam Ajansı’nı kurdu. Ahu Yularcı, ajansı bünyesinde müşterilerine stratejik planlama, tasarım, dijital, prodüksiyon konularında hizmet vermeye devam etmektedir.

Ülkenin aşırı iyilik yapılmasına müsait aşırı kötülük hali; sosyal sorumluluk projesi üretmek için bulunmaz bir nimet. Diğer taraftan, bu nimeti, tanıtımı bilmeme cehaleti ile yok etmemek gerekiyor.

Ahu Yularcı Recelar, STK Master
Ferdi Kibar, STK Master Kurucusu

Ahu Yularcı Recelar
İletişim Danışmanı

0 555 220 0231
ahuyularci@stkmaster.com