Loading...
İletişim Danışmanlığı 2017-03-03T23:35:20+00:00

İletişim Danışmanlığı

Hizmeti Nedir?

Bir 3. Sektör kuruluşunun, toplum tarafından duyulması ve bilinmesini istediği tüm eylemlerin ve bilgilerin doğru tanıtım metotlarıyla anlatılması işidir.

Neden İletişim Danışmanlığı Hizmeti Alınmalıdır?

“Çok güzel işler yapıyoruz. Neden hedeflediğimiz noktada değiliz?” sorusu sivil toplum kuruluşlarında sıkça duyduğumuz bir hayıflanmadır. Bu sorunun cevabı 3. Sektör kurumlarının marka olmanın verdiği gücün ve kimliğin farkında olmamasıdır. Oysaki hedeflenen sonuca ulaşmanın ilk adımı sahip olunan gücün farkında olmaktır. Nasıl ki özel sektör kurumları tutundurma faaliyetleri için bir dizi tanıtım çalışması yapıyorsa 3. Sektör kurumları da marka olduğunun verdiği farkındalıkla tanıtım için gerekli adımları atmalıdır. Çünkü tanıtılmamış iş, yapılmamıştır iştir.

Bir STK’nın yarattığı kaynaklar ve projeler ortaya konulan işler ile somutlaşır. Fakat işlerin anlatılmaması veya doğru şekilde anlatılmaması büyük sorundur. projeler bilinmezse derneklerin hareket kabiliyeti bilinemez. Hareket olmayan yerde ise bereket yoktur. Dolayısıyla hareket yoksa ne gönüllü vardır, ne kaynak, ne de gelecek yeni projeler. Yeni projeler yoksa sosyal fayda yoktur, yardım yoktur, iyilik yoktur. Nihayetinde aslında dernek yoktur. Bu nedenle yapılmış bir projenin anlatılması, bir sonraki projenin ilk adımıdır aslında. Bu zincirleme reaksiyonu ve sinerjiyi yaratmak için her derneğin profesyonelce planlanmış bir iletişim çalışmasına ihtiyacı var.

İletişim Danışmanlığı Hizmeti Sürecimiz Nasıl Oluyor?

Bir işin tanıtılması için özel sektör markaları için kullanılan çok çeşitli yöntem vardır. Önemli olan doğru bir planlama ile doğru zamanda doğru metodu kullanmaktır. Bu anlamda, STK Master tanıtım ekibi olarak; kurumunuzu profesyonel bir marka ekibi ile profesyonel bir marka olarak ele alıyoruz. Bu profesyonelce bakış sayesinde derneğinizin iletişime dair omuzlarınızdaki tüm yükü alıyor, rahatlatıyoruz. Böylece, gözünüz arkada kalmıyor. Dünyadaki ve ülkemizdeki trendleri takip ediyor, marka tutundurma araçlarını ve bilgisini sosyal fayda süzgecinden geçirip harekete geçiyoruz. Hikâyelerinizi yazıp, Amerika’yı yeniden keşfetmeden bildiğimiz yöntemler ile anlatıyoruz.

İletişim Danışmanlığı Hizmeti Kapsamında Neler Var?

Stratejik Planlama

Marka yaratma, Marka konumlandırma, Kampanya oluşturma, Yıllık iletişim planı oluşturma, Medya planlama, PR iletişimi

Tasarım

Logo tasarımı, Kurumsal kimlik tasarımı (kartvizit, dosya, fatura… vb.), Görsel grafik tasarımlar (ilan, sticker, rollup, tanıtım kitapçığı, sponsorluk sunumu, …vb.)

Dijital

Web sayfası tasarımı ve yönetimi, e-SEO çalışması, Sosyal medya yönetimi (Facebook, instagram, twitter …vb), Online kampanya oluşturma

Prodüksiyon

Tanıtım filmi, Proje tanıtım filmi, İnfografik ve Videografik yapımlar, Dijital – masaüstü yapımlar, Fotoğraf çekimi, Radyo-Televizyon reklam yapımları